Knihovna

Knihovna se nachází v budově infocentra, ul. Štefánikova 82, v těsné blízkosti obecního úřadu. Sem mohou zavítat vášniví čtenáři všech věkových kategorií. Obec úzce spolupracuje s Chomutovskou knihovnou, která pravidelně zásobuje Březno novými knihami.

Jestliže u nás nenaleznete svou knihu, máme k výpůjčce kartičku do Chomutovské knihovny, kde jistě potřebnou literaturu dohledáte.

Online katalog Chomutovské knihovny – https://chomutovskaknihovna.tritius.cz/library/brezno 

Každý měsíc jsou k dispozici aktuální tematické časopisy, které se těší velké oblibě a neustále kolují mezi čtenáři. Mysleli jsme i na děti, pro které zde máme obrázkové časopisy.

V knihovně o velikosti pouhých 40 m² se můžete začíst do vybrané knihy, děti mohou posedět v sedacích pytlích a prolistovat si vybraný titul. Knihovnu navštěvují i nepravidelní čtenáři v rámci exkurzí pořádanými základními školami či školními družinami. V budově infocentra je ale k dispozici i klubovna využívána pěveckou skupinou SILENTIUM24 a slouží ke schůzím spolků.

Kromě této knihovny je ještě k dispozici další, trochu netradiční, knihovna, ta se nachází přímo u zdravotního střediska. Kde jinde je třeba krátit si čas než v čekárně u lékaře? Možná někdo namítne, že knihovna je příliš silné slovo, ale ať už tomu říkáte skříňka na knihy, půjčovna knih nebo jakkoliv, jedná se o projekt, do kterého se může zapojit opravdu každý. V neuzamčené skříňce jsou knihy, které si vypůjčíte. Až dočtete, vrátíte, anebo pokud se Vám kniha zalíbí, vložíte místo ní jinou z vašich domácích zásob. Takto knihy samovolně kolují. Otevírací doba infocentra: pondělí až pátek od 8-12 a 16-20 hod.

Obec Březno
Radniční 97
Březno 431 45
Datová schránka: i6hbu8h

Tel.: 474 692 314 – starostka, místostarosta
Mob.: 606 761 834 – starostka;
Mob.: 606 760 203 – místostarosta
Email: starosta@obecbrezno.cz; mistostarosta@obecbrezno.cz
Další kontakty: zastupitelstvo

Obecní úřad Březno
Radniční 97, Březno 431 45
Tel.: 474 692 011 – kancelář
Mob.: 702 019 929 – kancelář
Mob.: 724 769 058 – technik

Faktury a jiné účetní doklady můžete zasílat na administrativa@obecbrezno.cz 

Skip to content