Velikost textu

Knihovna

Foto

Interiér knihovny

Interiér knihovny

Knihovna venkovní

Knihovna venkovní

Budova infocentra

Budova infocentra

Knihovna se nachází v budově infocentra, ul. Štefánikova 82, v těsné blízkosti obecního úřadu. Sem mohou zavítat vášniví čtenáři všech věkových kategorií. Obec úzce spolupracuje s Chomutovskou knihovnou, která pravidelně zásobuje Březno novými knihami.

Jestliže u nás nenaleznete svou knihu, máme k výpůjčce kartičku do Chomutovské knihovny, kde jistě potřebnou literaturu dohledáte.

Každý měsíc jsou k dispozici aktuální tematické časopisy, které se těší velké oblibě a neustále kolují mezi čtenáři. Mysleli jsme i na děti, pro které zde máme obrázkové časopisy.

V knihovně o velikosti pouhých 40 m² se můžete začíst do vybrané knihy, děti mohou posedět v sedacích pytlích a prolistovat si vybraný titul. Knihovnu navštěvují i nepravidelní čtenáři v rámci exkurzí pořádanými základními školami či školními družinami. V budově infocentra je ale k dispozici i klubovna využívána pěveckou skupinou SILENTIUM24 a slouží ke schůzím spolků.

Kromě této knihovny je ještě k dispozici další, trochu netradiční, knihovna, ta se nachází přímo u zdravotního střediska. Kde jinde je třeba krátit si čas než v čekárně u lékaře? Možná někdo namítne, že knihovna je příliš silné slovo, ale ať už tomu říkáte skříňka na knihy, půjčovna knih nebo jakkoliv, jedná se o projekt, do kterého se může zapojit opravdu každý. V neuzamčené skříňce jsou knihy, které si vypůjčíte. Až dočtete, vrátíte, anebo pokud se Vám kniha zalíbí, vložíte místo ní jinou z vašich domácích zásob. Takto knihy samovolně kolují.

Otevírací doba infocentra: pondělí až pátek od 8-12 a 16-20 hod.
Dlouhodobá předpověď počasí

dopis v ruce

sociální pomoc chomutov, jirkov a okolí