Velikost textu

Knihovna

Foto

Interiér knihovny

Knihovna venkovní

Budova infocentra

Knihovna se nachází v budově infocentra, ul. Štefánikova 82, v těsné blízkosti obecního úřadu. Sem mohou zavítat vášniví čtenáři všech věkových kategorií. Obec úzce spolupracuje s Chomutovskou knihovnou, která pravidelně zásobuje Březno novými knihami.

Jestliže u nás nenaleznete svou knihu, máme k výpůjčce kartičku do Chomutovské knihovny, kde jistě potřebnou literaturu dohledáte.

Každý měsíc jsou k dispozici aktuální tematické časopisy, které se těší velké oblibě a neustále kolují mezi čtenáři. Mysleli jsme i na děti, pro které zde máme obrázkové časopisy.

V knihovně o velikosti pouhých 40 m² se můžete začíst do vybrané knihy, děti mohou posedět v sedacích pytlích a prolistovat si vybraný titul. Knihovnu navštěvují i nepravidelní čtenáři v rámci exkurzí pořádanými základními školami či školními družinami. V budově infocentra je ale k dispozici i klubovna využívána pěveckou skupinou SILENTIUM24 a slouží ke schůzím spolků.

Kromě této knihovny je ještě k dispozici další, trochu netradiční, knihovna, ta se nachází přímo u zdravotního střediska. Kde jinde je třeba krátit si čas než v čekárně u lékaře? Možná někdo namítne, že knihovna je příliš silné slovo, ale ať už tomu říkáte skříňka na knihy, půjčovna knih nebo jakkoliv, jedná se o projekt, do kterého se může zapojit opravdu každý. V neuzamčené skříňce jsou knihy, které si vypůjčíte. Až dočtete, vrátíte, anebo pokud se Vám kniha zalíbí, vložíte místo ní jinou z vašich domácích zásob. Takto knihy samovolně kolují.

Otevírací doba infocentra: pondělí až pátek od 8-12 a 16-20 hod.
Dlouhodobá předpověď počasíKontakt

Radniční 97
Březno 431 45
tel.:    474 692 314
tel.:    724 170 206
fax:    474 692 011
datová schránka: i6hbu8h
email:    starosta@obecbrezno.cz
další kontakty: zastupitelstvo

Úřední hodiny

Pondělí  +  středa
7.30 - 11.30
12.30 - 17.00


Novinky na e-mail

*:

*:

Zrušení odebírání

Jak budeme nakládat s těmito údaji?

Svazek obcí Chomutovsko

Programy ke čtení dokumentů

Ikona DOC souboru

MS Word Viewer
(soubory DOC)

Ikona PDF souboru

Acrobat Reader
(soubory PDF)

Důležitá telefonní čísla

112 Tísňová linka
150 Hasičský sbor
155 Zdravotnická služba
158 Policie ČR
Čas poslední aktualizace: 18.05.2020 v 11:32         Oficiální stránky Obce Březno © 2010 | webdesign: Origine