Zveřejněno: 17. 10. 2013

Soutěž Era Starosta roku 2013

Náš starosta, pan Zdeněk Valenta, je mezi pěti finalisty soutěže

Do letošní soutěže ERA STAROSTA ROKU 2013 byl nominován i náš starosta, pan Zdeněk Valenta, který je mezi pěti finalisty soutěže –  to je veliký úspěch.
Cílem soutěže je ocenit a upozornit na takové starosty, kteří inspirují vás a vaše sousedy ke společné práci ve prospěch celé obce. Takové, kteří pomohli změnit život ve vaší obci k lepšímu. Základem úspěšného fungování je osobnost starosty, který není jen dobrým hospodářem a manažerem podle zákona, ale hlavně morální autoritou.
Hodnotící komise se v pondělí 30. září 2013 setkala nejen se starostou, ale i se zástupci spolků a organizací, které působí v naší obci.
Komise takto navštíví všech pět finalistů, aby se na místě seznámili s jejich prací a s fungováním obce, poté porota vybere vítěze, který získá titul STAROSTA ROKU, pro svoji obec finanční prémii ve výši 250.000 Kč a a navíc tradiční Rychtářské právo, symbol dobrého vedení obce.
Kdo bude vítěz této soutěže se dozvíme v úterý 22. října 2013. Slavnostní vyhlášení spojené s předáním ceny se koná v Malostranské besedě v Praze. Pátý ročník soutěže ukončí slavnost na počest vítěze - v jeho obci.