Velikost textu

Novinky

Zveřejněno: 17. 03. 2020

Krizový štáb města Chomutova vydal zákaz vycházení na veřejnost bez ochrany obličeje

Platí od půlnoci 18. března 2020 až do odvolání nejen pro město Chomutov, ale i pro všechny přilehlé obce, které v rámci rozšířené působnosti pod město spadají.


 http://www.chomutov-mesto.cz/cz/2139.krizovy-stab-mesta-chomutova-vydal-zakaz-vychazeni-na-verejnost-bez-ochrany-obliceje

Krizový štáb města Chomutova vydal zákaz vycházení na veřejnost bez ochrany obličeje
Chomutov, 17. března 2020 – Krizový štáb města Chomutova vydal na svém dnešním zasedání rozhodnutí, které platí nejen pro město Chomutov, ale i pro všechny přilehlé obce, které v rámci rozšířené působnosti pod město spadají. Od půlnoci 18. března 2020 až do odvolání, nařizuje město Chomutov všem svým občanům, aby měli na veřejnosti vždy zakrytý nos a ústa. Mohou k tomu použít zdravotnickou roušku, respirátor, ručně ušitou nebo vyrobenou roušku, šálu či jinou alternativní ochranu. Jedná se o preventivní opatření proti šíření nákazy.
Rozhodnutí začne platit od půlnoci ve středu 18. března 2020 a jeho dodržování bude při své stávající kontrolní činnosti monitorovat městská policie. Zákaz pobytu na veřejnosti bez ochrany rouškou platí i v městské hromadné dopravě a v budovách, ať už se jedná o obchody, úřady nebo nemocnici a polikliniku. „Všichni pacienti, kteří z neodkladných důvodů musejí navštívit lékaře, mají povinnost mít zakrytý nos i ústa. Veškerý zdravotnický personál má také roušky, takže se tak budeme všichni chránit navzájem,“ vysvětlil primář gynekologicko-porodnického oddělení Michal Zeman, který v krizovém štábu zastupuje chomutovskou nemocnici.

Nařízení se týká kromě Chomutova také následujících obcí:

Bílence
Blatno
Boleboř
Březno
Černovice
Droužkovice
Hora Svatého Šebestiána
Hrušovany
Jirkov
Kalek
Křimov
Málkov
Místo
Nezabylice
Otvice
Pesvice
Spořice
Strupčice
Údlice
Vrskmaň
Všehrdy
Všestudy
Výsluní
Vysoká Pec

 

 

Archiv: Kultura | Sport | Rady zahrádkářům

Menu rubriky:

Dlouhodobá předpověď počasí

dopis v ruce

sociální pomoc chomutov, jirkov a okolí