Krizový štáb města Chomutova vydal zákaz vycházení na veřejnost bez ochrany obličeje

Platí od půlnoci 18. března 2020 až do odvolání nejen pro město Chomutov, ale i pro všechny přilehlé obce, které v rámci rozšířené působnosti pod město spadají.

Chomutov, 17. března 2020 – Krizový štáb města Chomutova vydal na svém dnešním zasedání rozhodnutí, které platí nejen pro město Chomutov, ale i pro všechny přilehlé obce, které v rámci rozšířené působnosti pod město spadají. Od půlnoci 18. března 2020 až do odvolání, nařizuje město Chomutov všem svým občanům, aby měli na veřejnosti vždy zakrytý nos a ústa. Mohou k tomu použít zdravotnickou roušku, respirátor, ručně ušitou nebo vyrobenou roušku, šálu či jinou alternativní ochranu. Jedná se o preventivní opatření proti šíření nákazy.
Rozhodnutí začne platit od půlnoci ve středu 18. března 2020 a jeho dodržování bude při své stávající kontrolní činnosti monitorovat městská policie. Zákaz pobytu na veřejnosti bez ochrany rouškou platí i v městské hromadné dopravě a v budovách, ať už se jedná o obchody, úřady nebo nemocnici a polikliniku. „Všichni pacienti, kteří z neodkladných důvodů musejí navštívit lékaře, mají povinnost mít zakrytý nos i ústa. Veškerý zdravotnický personál má také roušky, takže se tak budeme všichni chránit navzájem,“ vysvětlil primář gynekologicko-porodnického oddělení Michal Zeman, který v krizovém štábu zastupuje chomutovskou nemocnici.

Nařízení se týká kromě Chomutova také následujících obcí:

Bílence
Všestudy
Výsluní
Vysoká Pec

Čas poslední aktualizace: 25.03.2020 v 13:24         Oficiální stránky Obce Březno © 2010 | webdesign: Origine